Jak grać w ruletkę, system i zasady gry

Wśród graczy, którzy uwielbiają kasyna, ruletka jest najbardziej popularną grą. Zasady gry w ruletkę nie są zbyt skomplikowane, ale początkujący gracze często słabo się w nich orientują, a w niektórych przypadkach popełniają błędy i doświadczeni gracze, z tego powodu tracą znaczne szanse na wygraną. Więcej informacji na temat zasad i cech gry znajduje się poniżej.

Ogólne zasady gry

Podstawowa zasada gry w ruletkę jest prosta: należy odgadnąć numer pola, po którym porusza się kulka na kole. W imieniu każdego gracza wnoszony jest zakład o wartości od 0 do 36; to, czy można wnieść dodatkowe zakłady, zależy od rodzaju ruletki i danego kasyna. Osoba, która odgadnie prawidłowo, otrzymuje specjalny żeton, który później może wymienić na gotówkę. Im więcej żetonów się zarabia, tym człowiek staje się bogatszy.

Kluczowe zasady

Jeśli chcesz grać w ruletkę z sukcesem, musisz wiedzieć, jak działa system gry w ruletkę. Obejmuje ona następujące zasady:

 1. Przy jednym stole gromadzi się kilka osób. Ich przeciwnikiem jest kasyno, w którym gra krupier. Jeśli w grze bierze udział wiele osób, może być więcej niż jeden krupier. Następnie rozdzielają funkcje między siebie.
 2. W procesie gry hazardowej każda osoba musi zawrzeć zakład. Najwyższe i najniższe wartości, które można umieścić, są zapisane na tablicy dla każdego stołu. Nie można wnieść zakładu mniejszego niż wskazane minimum. W tym samym czasie jeden gracz może wnieść kilka zakładów.
 3. Krupier prosi graczy o podjęcie decyzji.
 4. Kiedy wszyscy gracze postawią swoje zakłady, a krupier wypowie zdanie, że nie są one już akceptowane, nie zostaną one przyjęte. Koło ruletki jest rozwijane w jedną stronę, a kulka jest wystrzeliwana w przeciwną stronę.
 5. Gdy kulka zatrzyma się na polu, krupier wywołuje zwycięską liczbę i umieszcza na tym polu specjalny znacznik.
 6. Przegrane zakłady są usuwane, a zwycięzcy otrzymują żetony. Żetony są rozdzielane od najniższego zakładu. Jako ostatnie wypłacane są wygrane z grupy “parzystych szans”.
 7. Następnie rozgrywka się powtarza.

Opcje zakładów

Możliwe są następujące warianty zakładów:

 • typ zewnętrzny;
 • typ wewnętrzny;
 • werbalnie.

Zakłady wewnętrzne obejmują:

 • bezpośredni – wykonywany na konkretnej figurce, żeton jest na niej umieszczany;
 • split – żeton kładzie się na granicy dwóch figur, na które jest zawierany zakład;
 • prosta – żeton jest umieszczony na granicy pól wewnętrznych i zewnętrznych, zakłady są zawierane na liczby z jednego rzędu;
 • kwadrat – zakłady na 4 sąsiadujące ze sobą liczby, żeton kładzie się w miejscu ich styku;
 • Sixline – żeton jest umieszczany na zewnętrznej linii dwóch sąsiednich rzędów, zakład jest zawierany na oba rzędy.

Zakłady zewnętrzne obejmują zakłady postawione na:

 • sektor czerwony lub czarny;
 • sektor parzysty lub nieparzysty;
 • pola 1-18 lub 19-36;
 • sektory 1-12, 13-24 lub 25-36;
 • 12 numery dowolnych kolumn.

Trzy pierwsze wybory należą do grupy o równych szansach.

Trzy zasady specjalne

Grupa o równych szansach może podlegać specjalnym zasadom, które są następujące:

 1. Jeśli sektor zerowy zostanie obrócony, wszystkie takie zakłady biorą udział w dalszej grze. W przypadku przegranej lub ponownego wyrzucenia zera, gracz nie otrzymuje wypłaty. W przypadku wygranej są one zwracane graczom bez żadnych wypłat.
 2. Zasada ta jest podobna do poprzedniej, ale w przypadku wyrzucenia zera zakład jest po prostu dzielony na pół.
 3. Podobne do poprzednich zasad, ale w przypadku zera zakład jest redukowany o ponad 50%.

Może mieć zastosowanie jedna z tych zasad. To, która z nich zostanie wybrana, zależy od kasyna i rodzaju ruletki.

Teraz już wiesz, jak grać w ruletkę. Zapamiętanie podstawowych zasad pozwoli Ci z powodzeniem grać w tę grę. Nie zapomnij o napiwku dla krupiera – zawsze chętnie da Ci dobry napiwek, który może zwiększyć Twoje szanse na sukces.